De wereld om ons heen staat niet stil, dat is een zekerheid. Oorlogen in het buitenland, politieke verschuivingen, de economische impact door hoge inflatie, Trump weer in het Witte Huis en nog veel meer. Nee, dit is geen opiniestuk in de Telegraaf én toch heeft het impact op ons allemaal!
Onze technologiepartners werken met een dollar-euro wisselkoers en dat is duidelijk merkbaar. In Nederland zijn serieuze prijsschommelingen zichtbaar, die alleen al door de wisselkoers een effect van 5-7% kunnen hebben. Des te meer redenen om de kroonjuwelen van jouw bedrijf met de juiste IT-oplossingen te beschermen. Daarom wil ik graag op twee onderwerpen dieper ingaan. Private cloud (ofwel in mijn woorden 'IT binnen door jou gecontroleerde 4 muren') en Security!
Wat gebeurt er rond Security?
Security is een IT-aspect waarvan je verwacht dat dit standaard is ingebouwd in de oplossingen die jij aanschaft. Gelukkig is dat ook meer en meer het geval en onze technologiepartners houden rekening met de ontwikkelingen binnen de cybersecuritywereld.
De kans op ransomware-hacks wordt kleiner. Of beter gezegd: de herstelmogelijkheden worden beter, zodat er vaker een weg terug mogelijk is en jij de bitcoins gelukkig niet hoeft af te dragen. Dat is natuurlijk heel mooi. Maar de échte vraag blijft nog steeds: wie zorgt ervoor dat jouw veiligheidsniveau geborgd is? Ben je nog wel up-to-date of moet je maatregelen tot verbetering nemen? En wie kan je bellen als er écht iets mis gaat?
In Arctic Wolf hebben we een partner gevonden die 24x7x365 jouw omgeving in de gaten houdt en zorgt voor een onmiddellijke respons bij dreigingen. Inmiddels hebben meerdere van onze klanten gekozen voor deze oplossing. Daarmee hebben we (en zij) hun beschermingsniveau serieus omhoog weten te krijgen. Wil je hier meer van weten, neem dan contact op met Marcel Koops.
Hoe houd je jouw organisatie veilig?

Meer tools betekent niet automatisch betere beveiliging. Maak kennis met onze Managed Detection & Response-dienstverlening, waarmee jouw ICT-omgeving 24×7 proactief wordt gemonitord en beheerd.
En wat gebeurt er in de Private Cloud?
De Private Cloud of gewoon "jouw eigen datacenter" is in veel gevallen supercompetitief met Microsoft Azure en Amazon AWS. De snelheid van IT-infrastructuurcomponenten in combinatie met de hoge netwerksnelheden in Nederland zorgen vaak voor geweldige applicatie- en dataperformance. Mogelijkheden te over dus in de transitie naar een Hybrid Cloud, waarbij jij in control bent over de juiste plek voor jouw applicaties.
De wereld van de Private Cloud is wel volop in beweging en dit wordt onder andere veroorzaakt door de overname van ons geliefde VMware door Broadcom.
Van startup heeft VMware zich in al die jaren als een sprinter ontwikkeld tot een topsporter met vele kwaliteiten (lees producten/oplossingen)! Het was dus ook supereenvoudig om fan te blijven als supporter van deze sprinter.
Ik wind er geen doekjes om: ik krijg nu soms het idee dat ik naar een sprinter met lood in de schoenen zit te kijken. Delen van de technologie (lees wederom producten/oplossingen) zijn kwalitatief supersterk gebleven, maar het organisatie- en verkoopmodel eromheen is super-log geworden. Is dit 'Flex' en/of is dit waar onze klanten naar zoeken? Het korte antwoord: nee, ik denk van niet.
Bedoeld of onbedoeld (dat laat ik even in het midden) heeft Broadcom met zijn overname ervoor gezorgd dat we versneld onze strategie moeten herzien. Op de korte versus lange termijn is het bekijken van alternatieven zoals Nutanix, Public Cloud, Containerisatie/Applicatie rationalisatie en verSaaSing een must voor iedere organisatie geworden.
"Maar waarom dan?" zullen sommige mensen zich afvragen. Met mijn bedrijfskundige achtergrond is het antwoord eigenlijk eenvoudig: stijgende dollarkoers, stijgende prijzen, onduidelijkheid over de ontwikkeling van productsuites, het wel of niet beschikbaar blijven van producten, het moeten aanschaffen van producten in een suite die je niet nodig hebt, en ga zo maar door!
Hoe nu verder?
Mijn conclusie en advies: wees kritisch, hou het simpel, ga sparren en wees geen dief van je eigen portemonnee.
Een bijdrage van
Alex Pelster
Directeur en co-creator FlexVirtual en FlexWrkPlk